top of page
  • Writer's pictureSMŠ Montessori

Ako budeme fungovať počas pandémie koronavírusu- informácie pre rodičov a našich škôlkarikovMilí rodičia,

srdečne vás pozdravujem a dúfam, že sa vám aj detičkám darí, že ste zdraví a v bezpečí. Zostali sme v situácií, akej sme ani my ani väčšina našich rodičov nikdy v živote nečelili. Stojí pred nami veľká neznáma, ktorá nás necháva tušiť, že aj pri priaznivom vývoji pandémie budeme musieť znášať jej dopady na niektoré aspekty našich životov.

S učiteľkami sme presunuli pracovné povinnosti na doma, snažíme sa vyrábať potrebný materiál, dorábať diagnostiku, pripravovať sa podľa plánu na budúce mesiace. Keďže sledujeme prognózy a dianie u nás i v iných krajinách, diskutovali sme o možnostiach ako zabezpečovať naďalej služby pre Vás a Vaše deti. Došli sme k názoru, že na rozdiel od základných škôl a jazykových škôl nie sme schopné presunúť našu prácu do online priestoru. Bez materiálneho vybavenia v rodinách si myslíme, že by bolo kontraproduktívne udržiavať deti na dlhšiu dobu pred počítačmi a očakávať od nich sústredenie a pozornosť. Myslíme si, že by to bolo náročné pre všetkých zúčastnených.

Rozmýšľame, že by sme vymysleli spôsob, ako sa s deťmi spojiť, pripomenúť sa im, porozprávať sa spolu a aspoň virtuálne sa „navštíviť“. Naším cieľom by bolo zmierniť stres z novej situácie, rozvíjať priateľstvá a potešiť sa navzájom.

Taktiež by sme radi vytvorili platformu, kde sa môžeme navzájom inšpirovať a poradiť si aké aktivity sa nám osvedčili a čo nám doma funguje, aby sme mohli navzájom našim deťom pripraviť zmysluplné trávenie času. Radi privítame vaše názory, nápady a tipy ako to čo najlepšie a najrýchlejšie začať realizovať.

Taktiež vytvoríme priestor na konzultácie ohľadom pokroku Vašich detí. Plán konzultácií vám zašleme na e-mail.

Prajeme vám všetkým veľa lásky, porozumenia a trpezlivosti. Dúfame, že momentálna situácia nám umožní niečo nové sa o sebe dozvedieť (aj navzájom), popracovať na sebe aj okolí, stať sa lepším a vnímavejším. Teším sa, ako si budeme užívať voľný pohyb, bežné fungovanie, spoločné akcie a výlety!

S pozdravom

Radka Kečkešová,

riaditeľka SMŠ Montessori

bottom of page